فهرست بستن
مقنعه ضداسید

مقنعه ضد اسید و مواد شیمیایی انواع و کاربرد ها

مقنعه ضد مواد شیمیایی

مقنعه  ضد مواد شیمیایی پایش  در طیف های متفاوتی  از سبک ها و مواد عرضه می شوند.          

 مقنعه  ضد مواد  شیمیایی فقط باید در مناطقی استفاده شود که خطر ریزش مواد شیمیایی کم باشد  لذا  مقنعه  حفاظتی پایش میتواند در مناطق پرخطر که ریزش مواد شیمیایی در سطوح بالا وجود دارد ا ین امکان را فراهم سازد تا به صورت کامل حفاظت فردی را تامین کند و از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

مقنعه های  ضد مواد محافظ شیمیایی پایش در بسته بندی معمولی خود حداکثر 10 سال ماندگاری دارد .

فقط زمانی که  ایمنی  محافظت کامل بدن در دستور کار قرار گیرد میتوان از این محصول ستفاده کرد  . محافظت کامل شامل ژاکت و شلوار (یا روپوش یک تکه)، همراه با دستکش ایمنی مناسب وچکمه میباشد . توجه داشته باشید جهت عملکرد صحیح تمام اجزای کت و شلوار باید از پارچه یکسانی ساخته شود تا درجه یکنواختی داشته باشد .

برای ورود  هر چه بیشتر هوا به داخل مقنعه، همیشه مطمئن شوید که دریچه های هوا عاری از انسداد هستند.

هود های ضد پاشش نباید در فضاهای بسته ، مکان ها با غلظت بخار بالا و یا سطح اکسیژن پایین استفاده گردد (محتوای هوا نباید کمتر از 21 درصد اکسیژن داشته باشد )

استفاده کننده از مقنعه  ضد مواد شیمیایی پایش   باید از نظر فیزیکی در سلامت کامل بوده و توانایی پوشیدن لباس در شرایط پیشبینی شده را دارا باشند . در صورتی که از شرایط کار اطمینان ندارید از بکار گیری مقنعه اجتناب کنید . در کار ها با درجه سختی بالا که به موجب آن سرعت تنفس افزایش میبابد لطفا قبل از استفاده با پزشک طب کار مشورت نمائید .

مقنعه  ضد مواد شیمیایی پایش  میبایست در دمای مناسب بکار گرفته شود بطوریکه راحتی و ایمنی فرد استفاده کننده را حفظ نماید ، جهت جلوگیری از گرما اقدامات احتیاطی مناسب انجام پذیرد ، در فرآیند کاری برنامه منظم جهت استراحت فرد استفاده کننده سنجیده شود بهتر از محل استراحت خارج از محیط کاری باشد ، قبل از مضطرب شدن مقنعه  ضد مواد شیمیایی پایش  را بردارید.

در ساخت این محصول از هیچگونه مواد شناخته شده که موجب آلرژیک شود استفاده نشده است . در ساخت تمامی اجزا از لاتکس طبیعی بهرگیری شده است ، این مواد قابل اشتعال بوده و نباید با شعله مستقیم تماس داشته باشند

1-هود را به صورت بصری برای هر گونه آسیبی که ممکن است سطح حفاظتی را کاهش دهد بررسی کنید (به بخش مراقبت ها و روش های نگهداری مراجعه کنید).

2-صفحه دید از طریق گیره با خراش یا آثار خراش مختل نمی شود. می توان یک گیره بیرونی قابل جابجایی نصب کرد که از آسیب دیدن گیره اصلی جلوگیری می کند.

3-بررسی کنید که مقنعه هم از نظر بیرونی و هم از داخل آلوده نباشد

اگر در بررسی های اولیه عیب و نقصی در لباس مشخص شود می بایست از بکارگیری لباس خودداری شود.

مراحل استفاده از هود ضد پاشش به شرح ذیل میباشد:

1-یک روپوش محافظ شیمیایی یا کت و شلوار دو تکه (کت و شلوار) مطابق با دستورالعمل سازنده بپوشید.

2-با استفاده از یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی روی سطح داخلی گیره را به آرامی تمیز کنید . (تمیز کردن لوازم جانبی صفحه  )

3-مقنعه  را روی سر خود قرار دهید و مطمئن شوید که به طور یکنواخت روی شانه ها قرار می گیرد. اطمینان حاصل کنید که شنل های جلو و عقب تا حد امکان صاف روی بدن شما قرار گرفته باشند.

4-تسمه های زیر بغل را با استفاده از نوارهای Velcro ارائه شده به شنل جلویی ببندید (مطمئن شوید که تسمه ها پیچ خورده نیستند).

روش ضد عفونی و تمیز کردن

  • اگر هود ضد پاشش توسط پاشش اسید آلوده شده باشد، باید به مدت تقریباً 10 دقیقه در حمام خنثی کننده با مقدار pH 9 غوطه ور شود. در صورت آلوده شدن به مواد قلیایی، آلودگی باید با خیس کردن در آب تمیز به مدت تقریبی 10 دقیقه حذف شود.
  • پس از رفع آلودگی، سطوح بیرونی هود را با استفاده از محلول رقیق شده سیتریکلین و آب گرم (دمای بیش از 50 درجه سانتیگراد) باید با اسفنج پاک کنید. یک قسمت سیتریکلین را با 19 قسمت آب، یعنی محلول 5 درصد مخلوط کنید. هرگز از سیتریکلین به شکل خالص استفاده نکنید زیرا ممکن است به مواد لباس آسیب برساند. پس از پاک کردن با محلول سیتریکلین رقیق شده، هود را باید با آب سرد شسته شو کنید
  • از حلال ها یا مواد شوینده و ضدعفونی کننده قوی جهت نظافت هود استفاده نکنید زیرا ممکن است به گیره و رویه هود آسیب برساند.
  • هودها باید به طور طبیعی خشک شوند یا در کابینت خشک کن یا اتاق گرم با دمایی که بیشتر از 30 درجه سانتیگراد نباشد آویزان شوند.
  • هودها میبایست پس از هر بار استفاده تمیز ، بازرسی و ضدعفونی شوند . جهت جلوگیری از شیوع بیماری هر هود مخصوص به یک نفر باشد تا از انتقال بیماری های احتمالی جلوگیری شود
  • برای ضد عفونی سطوح داخلی هود میتوانید از محلول ساینودور ( Synodor ) و یک دستمال پارچه ای نرم به آرامی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select Language
Chat with us on WhatsApp
error: Content is protected !!